Orion herbu Niedźwiedzia

Wygląd

Młody mężczyzna o krótkim gęstym zaroście i równie krótkich czarnych włosach na głowie. Jest wysokiego wzrostu i krzepkiej postury. Ma charakterystyczne oczy koloru stali.

Zarys

Młody i bardzo zdolny szermierz, który zasłynął na królewskim turnieju rycerskim w Wintonian. Główną zaletą jego stylu walki jest pomysłowość i adaptacja. Jego ulubioną bronią jest miecz długi. Jego najlepszymi przyjaciółmi są Lancelot herbu Wrony oraz Edmund z Wintonian. Darzy wyjątkowym szacunkiem swojego dziadka, a także lorda Hohenheima herbu Wrony.

Rodzina

Ojciec – Edgar herbu Niedźwiedzia.
Matka – Priscilla herbu Gryfa.
Brat – Romuald herbu Niedźwiedzia.
Siostra – Elizabeth herbu Niedźwiedzia.
Dziadek – Drest herbu Niedźwiedzia.
Babcia – Izylda herbu Niedźwiedzia.

Historia

Tom 1 – Rozdział 1 Klątwa

Poniższy zapis może zawierać kluczowe elementy fabuły. Aby zobaczyć zawartość naciśnij na zasłonięty tekst.
Orion pojedynkuje się w finałowej walce turnieju Wintoniańskiego ze swoim najlepszym przyjacielem, Lancelotem herbu Wrony. Pomimo przewagi nad swoim przeciwnikiem, ostatecznie przegrywa. Mimo to, jego umiejętności ciągle wzbudzają podziw widowni oraz zainteresowanie króla Artura Wojownika, który zaprasza jego oraz Lancelota na wielką ucztę do pałacu królewskiego. Mimo ostrzeżeń przyjaciela, Orion udaje się na ucztę, gdzie usiłuje nawiązać bliższą relację z księżniczką Heleną. Ostatecznie uczta zostaje przerwana atakiem Czarnego Rycerza, zaś to właśnie Orion staje się człowiekiem, któremu udaje się zatrzymać szarżę mistycznego wojownika. Zyskuje dzięki temu Ziemię Marchijskie, tytuł, a także narzeczoną w postaci księżniczki. Jednak blask jego sukcesu zostaje przyciemniony brutalną nowiną. Zabijając Czarnego Rycerza, Orion przypadkowo zdjął klątwę z barków samego króla Brytonii. Z tego powodu, po otrzymaniu wszelkich niezbędnych informacji, zgodnie z rozkazem królewskim musi opuścić Wintonian.

Orion udaje się najpierw do Magicznego Uniwersytetu w Meredith, w którym mimo starań nie znajduje żadnych wskazówek na temat klątwy. Kolejnym jego celem zostaje małe północne miasteczko Wilhelm. Tam przeprowadza śledztwo dotyczące ostatniej znanej ofiary Czarnego Rycerza, Edwarda Wilhelma. Śledztwo doprowadza go do córki Edwarda, której nie udaje mu się ostatecznie spotkać. Sytuację odmienia ponowne pojawienie się Czarnego Rycerza. Po trudnej walce, z której Orion ostatecznie wychodzi zwycięsko, udaje mu się spotkać Elein Wilhelm. Okazuje się, że dziewczyna jest niezdrowo zainteresowana Czarnym Rycerzem, co jest głównym powodem spotkania. Po krótkiej konwersacji Orion zostaje odeskortowany do posiadłości Wilhelmów, gdzie naprawia swój pancerz i poddać ocenie swój stad zdrowotny medykowi rodu. Ostatecznie odbywa długą rozmowę z Elein, dzięki której wreszcie dowiaduje się o Edwardzie i jego przejściach oraz dostaje poszlakę prowadzącą go do kolejnego miasta założonego przez Wilków, Genevieve. Po niezbyt życzliwym końcu tej rozmowy, udaje się do karczmy w której wynajął pokój. Jego ostatnim krokiem jest wysłanie listu do Romualda w którym szczegółowo opisuje zdobyte informacje.

Dodaj komentarz

avatar
2000
  Subskrybuj  
Powiadom o